ReCreate projekt konzorcij nedavno je održao izuzetno produktivan sastanak u Eindhovenu, koji je organizirao voditelj nizozemskog klastera Tehničko sveučilište u Eindhovenu (TU/e).
Sastanak je trajao tri dana i okupio je članove konzorcija iz različitih zemalja kako bi podijelili uvide, raspravljali o zajedničkim publikacijama te pružili ažuriranja o napretku projekta. Sastanak je započeo prvog dana s radionicom za doktorande, na kojoj su sudionici imali priliku predstaviti svoja istraživanja i sudjelovati u plodnim raspravama o mogućim suradnjama za buduće publikacije i koja je postavila temelje za razmjenu znanja i suradnju među sudionicima.
Drugi dan bio je rezerviran za glavni događaj. Nakon kratkog uvoda TU/e-a, održan je opći sastanak konzorcija. Tijekom tog sastanka, svaki partnerski klaster izvijestio je o svojem napretku, a nakon toga održan je sastanak upravnog odbora projekta na kojem su raspravljene strateške odluke i planovi djelovanja kako bi se osiguralo učinkovito upravljanje projektom. TU/e je organizirao obilazak svoje laboratorijske jedinice za konstrukcije, pružajući vrijedne uvide u znanstvene principe koji stoje iza ReCreate projekta u kojem su sudionici projekta imali priliku iz prve ruke svjedočiti procesima koji podupiru inovativni pristup projekta, a dobili smo uvid i u druge intrigantne projekte koje provode njihovi studenti. Također, na sastanku su održana izlaganja voditelja radnih paketa, koji su podijelili ažuriranja o napretku unutar svojih specifičnih područja. To je omogućilo razmjenu ideja i osiguralo da su svi dobro informirani o napretku cijelog projekta.
Treći dan sastanka bio je posvećen posjetu skladištu tvrtke Lagemaat gdje su članovi konzorcija imali jedinstvenu priliku osobno pregledati elemente izvađene iz Prinsenhof donatorske zgrade u Arnhemu. Lagemaat i IMd, vodeće tvrtke u području, pružile su vrijedne uvide u poslovni model dekonstrukcije zgrada te su detaljnije istražile aspekte strukturnog inženjerstva dekonstrukcije. Ovaj posjet pružio je praktičnu perspektivu na ciljeve projekta i istaknuo važnost održivih praksi građenja.
Zaključno, sastanak ReCreate projektnog konzorcija u Eindhovenu bio je iznimno uspješan. Potaknuo je suradnju, razmjenu znanja i praktično istraživanje ciljeva projekta te je ojačao veze među članovima konzorcija i također pridonio napretku održivih praksi građenja kroz inovativna istraživanja i inženjerske pristupe.